Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Czytelników, GBP w Baranowie będzie otwarta w wybrane soboty 2024 roku.

Harmonogram otwarcia biblioteki w soboty 2024 roku

13, 20, 27 stycznia
10, 24 lutego
09, 16, 23 marca
06, 13, 20 kwietnia
11, 18, 25 maja
08, 15, 29 czerwca
07, 21, 28 września
12, 26 października
23, 30 listopada
07, 14 grudnia

Biblioteka czynna w soboty w godzinach 800-1300

ZAPRASZAMY

 

Plakat Narodowe Czytanie 2022

Wójt Gminy Baranów

Mirosław Roman Grzelak

i

Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie

Zapraszają na

NARODOWE CZYTANIE 2023

które odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie

ul. Rynek 14 o godzinie 16:00

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 2023 loga

Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

W 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0” uzyskała środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 2000,00 zł.

Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek oraz wzrost dostępności książek, e-booków, audiobooków.

Skontrum w BiblioteceW dniach 13-17.03.2023 r. z powodu skontrum (inwentaryzacja zbiorów) Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie będzie nieczynna.

Zachęcamy Czytelników do wcześniejszych odwiedzin i wypożyczenia większej ilości książek przed rozpoczęciem skontrum.

Przypominamy, że biblioteka czynna w sobotę (11 marca) w godz. 8.00 - 13.00

Za utrudnienia przepraszamy

List PrezydentaSerdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu Ballad i romansów. Bardzo się cieszymy, że wszyscy razem współtworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, które miało tak wielki zasięg. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca i że nasz literacki kanon niezmiennie nas jednoczy.

Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania poezja Adama Mickiewicza rozbrzmiewała w tysiącach miejsc w Polsce i na całym świecie, odkrywając na nowo piękno polszczyzny i bogactwo kulturowe Rzeczypospolitej. Powszechna lektura Ballad i romansów stanowiła zarazem wyjątkowe uhonorowanie Roku Romantyzmu Polskiego, co jest dodatkowym walorem tej akcji i zasługuje na osobne docenienie.

Jako wyraz podziękowania i pamiątkę wspólnej lektury proszę przyjąć okolicznościowy egzemplarz Ballad i romansów, wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na Narodowe Czytanie 2022.

Plakat Narodowe Czytanie 2022Wójt Gminy Baranów Mirosław Roman Grzelak i Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie Zapraszają na

NARODOWE CZYTANIE 2022,

które odbędzie się 03.09.2022 r. (sobota) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie o godz. 16.00

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Terenowe w Baranowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie i Gminne Centrum Kultury w Baranowie zorganizowały spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem. Spotkanie odbyło się 12 maja 2022 r. o  godz.16.00 w świetlicy  Urzędu Gminy w Baranowie. Podczas spotkania można było nabyć książki autora.

Krzysztof Goluch

Urodził się w 1994 roku w Puławach. Mieszka w Pogonowie, małej miejscowości położonej w przepięknej dolinie Wieprza. Od małego uwielbiał słuchać o minionych wydarzeniach, później fascynowało go opowiadanie o przeszłości, a teraz ma ogromną satysfakcję z popularyzowania historii. W wolnych chwilach sam dużo czyta, głównie literaturę historyczną i sensacyjną, a także dobre kryminały. Jego zainteresowania, poza historią, to sport, kino i polityka.
W 2019 roku nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się jego debiutancka powieść, osadzona w realiach II wojny światowej, pt. Czerwona zemsta, a rok później wydana została jej kontynuacja. W tajnej służbie Rzeczypospolitej to nowa seria powieści osadzona w realiach najnowszej historii Polski.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem 1Spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem 2Spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem 3Spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem 4Spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem 5Spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem 6

Spotkanie autorskie - plakatPolski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Terenowe w Baranowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie i Gminne Centrum Kultury w Baranowie

zapraszają na spotkanie autorskie z

Krzysztofem Goluchem

12 maja 2022 r. (czwartek) godz.16.00

Świetlica w Urzędzie Gminy w Baranowie

Podczas spotkania będzie można kupić książki autora

Serdecznie zapraszamy

KsiążkiWychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Czytelników, GBP w Baranowie będzie otwarta w wybrane soboty 2022 roku.

Harmonogram otwarcia biblioteki w soboty 2022 roku

22 stycznia
5 i 26 lutego
5 i 26 marca
2 i 23 kwietnia
14 maja
4 czerwca
3 września
1 października
19 listopada
3 grudnia

Biblioteka czynna w soboty w godzinach 800-1200

ZAPRASZAMY

„Plakat promujący ekologiczne środki transportu”  Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej w Baranowie

pdfRegulamin konkursu plastycznego dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej w Baranowie - „Plakat promujący ekologiczne środki transportu” 555.96 KBdocxWyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych16.9 KB