Znak jakości Przyjazny urząd

W 2016 r. Urząd Gminy Baranów został jako jedyny z terenu województwa lubelskiego wyróżniony prestiżowym tytułem i znakiem jakości "Przyjazny urząd".

Wyróżnienie przyznawane jest tym samorządom, które reprezentują w swoim codziennym funkcjonowaniu najwyższe standardy jakościowe.

Przyznany Urzędowi Gminy Baranów znak jakości "Przyjazny urząd" będzie niewątpliwie przyczynkiem do dalszego wprowadzania rozwiązań służących polepszeniu obsługi mieszkańców naszej gminy.

Ogólnopolski Konkurs o Znak Jakości "Przyjazny Urząd" promuje jednostki szeroko rozumianego sektora publicznego (np. urzędy miast, starostwa powiatowe, urzędy pracy, izby celne itp.), które wyróżniają się wysoką jakością obsługi klienta (interesanta), profesjonalizmem i rzetelnością w działaniu oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie kultury pracy.

Godło "Przyjazny Urząd" przyznaje Kapituła złożona z naukowców pracujących na czołowych polskich uniwersytetach, m.in. Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.