Paleta MalarskaGminne Centrum Kultury w Baranowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moja Gmina w przyszłości".

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i przedłożenie pracy konkursowej w formie plastycznej, przedstawiającej wyobrażenie gminy Baranów w przyszłości. Prace powinny ukazywać wizję gminy za 50 lat widzianą oczami młodego pokolenia.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży od 5 do 15 lat oraz do dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z terenu gminy Baranów.

Prace konkursowe należy złożyć do 10.06.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Baranowie ul. Rynek 14.

Więcej informacji w ogłoszeniu o konkursie i regulaminie konkursu.

30.05.2019 r. będzie miał swój debiut literacki początkujący pisarz, mieszkaniec gminy Baranów, Krzysztof Goluch.

"Czerwona zemsta" jest prawdopodobnie pierwszą powieścią historyczną wydaną przez mieszkańca gminy Baranów.

GBP w Baranowie zachęca do lektury.

Okładka książki Czerwona Zemsta Krzysztofa Golucha

"Czerwona zemsta" to pełna napięcia, poruszająca opowieść o partyzanckiej codzienności, samotności i nadziei na normalne, spokojne życie. To hołd dla polskich partyzantów, którzy polegli na placu boju, walcząc o wolną Polskę. To również apel do kolejnych pokoleń, aby nie pozwoliły, by nazwiska tych bohaterów zostały zapomniane.

Źródło: https://novaeres.pl/

AerobikZapisy i informacje w godzinach pracy GCK i pod nr tel. 81 883-40-27 w. 29.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 22 marca 2019 r. (piątek) o godz. 18:30 w Świetlicy Urzędu Gminy Baranów, ul. Rynek 14.

Zapraszamy do udziału w konkursach dożynkowych 2017 na:

• Najładniejszy wieniec dożynkowy,
  • Najładniejsze stoisko,
  • Najsmaczniejszą potrawę regionalną,
  • Najpiękniejszy pojazd w korowodzie dożynkowym.

Zgłoszenia (w tym zgłoszenia pojazdów do korowodu dożynkowego) można przesyłać lub dostarczać osobiście do Gminnego Centrum Kultury w Baranowie, ul. Rynek 14, tel. 81 883-40-27 w. 29.

Wszystkie konkursy zostaną rozstrzygnięte podczas Dożynek Gminnych 2017 w dniu 20 sierpnia 2017 r.

Regulaminy konkursów wraz z kartami zgłoszeniowymi: