Powiększ grafikę: Plakat informacyjny o wydarzeniu Sztuczki cyrkowe 3B17 września 2019 r. (wtorek) w godz. 17:30-18:30 na Placu Litewskim w Lublinie (między "baobabem" a pomnikiem Unii Lubelskiej) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Sztuczki cyrkowe 3"B" - klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 18 w Lublinie.

W programie: Hula-hop, jazda na monocyklu, flower stick, diabolo, bębny, flażolet, skrzypce i więcej.

W trakcie wydarzenia zbierane będą pieniądze na pomoc podopiecznym Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty mieszczącego się przy ul. Głowackiego 26 w Lublinie, który ucierpiał w pożarze.

Zarząd Powiatu Puławskiego informuje, że ogłoszone zostało 5 siódmych przetargów ustnych nieograniczonych na sprzedaż prawa własności niezabudowanych nieruchomości położonych na terenie gminy Żyrzyn, obręb Żyrzyn.

Logo Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego TransportuGmina Baranów po raz pierwszy bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

Kampania promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności gminy dla inwestorów. Na zakończenie i podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu „Rodzinny Rajd Rowerowy”.

Zapraszamy do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu w dniach od 16 do 21 września 2019 r.

W Gminie Baranów przygotowano wiele wydarzeń, których plan dostępny jest na plakacie (w załączeniu).

Informujemy, że Biuro Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień" w Kośminie od 10 do 30 września 2019 r. przyjmuje wnioski w zakresie wsparcia finansowego na rozwój istniejących przedsiębiorstw (Nabór 15/2019).

Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszonego naboru znaleźć można na stronie internetowej LGD "Zielony Pierścień".

Baner: Mój Prąd - Program Dofinansowania Mikroinstalacji Fotowoltaicznych

W dniu 23 września 2019 r. o godz. 9.00 w Świetlicy Urzędu Gminy Baranów (ul. Rynek 14) odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Baranów, dotyczące programów priorytetowych "Mój prąd", "Agroenergia", oraz "Czyste powietrze", wdrażanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Oddziału Odnawialnych Źródeł Energii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Informujemy, że już od najbliższego poniedziałku (9 września) ulega zmianie godzina odjazdu busa relacji Michów - Puławy z 6:44 na godzinę 6:30.

Zapraszamy na zajęcia:

Fitness Aerobik:

  • Choreograficzny wycisk - zajęcia poprawiające koordynację ruchową i wzmacniające kondycję organizmu
  • Wzmacnianie - kształtujemy sylwetkę

Zajęcia prozdrowotne:

  • Stretching - ćwiczenia rozciągające
  • Dbamy o zdrowy kręgosłup

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 września 2019 r. (wtorek) o godz. 18:00 Świetlicy Urzędu Gminy w Baranowie.
Więcej informacji można uzyskać pod nr 721 194 215.

Powiększ grafikę: Grafika informacja - Fitness Aerobik i Zajęcia prozdrowotne

Zawiadamiam, że w trybie art. 21 ust. 4 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj. Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59 ze zm.) w dniach 2019-08-27 - 2019-10-26 w Urzędzie Gminy Baranów w pokoju nr 13, w godz. 9:00 - 14:00 zostaną wyłożone do publicznego wglądu projekt uproszczonych planów urządzenia lasów niestanowiących własność Skarbu Państwa z terenu Gminy.

Jednocześnie informuję, że:

  1. w okresie 30 dni od daty wyłożenia pUPUL do publicznego wglądu zainteresowani właściciele lasów mogą składać ewentualne zastrzeżenia i wnioski w sprawie projektu uproszczonego planu urządzenia lasu (liczy się data wpływu pisma). Starosta wydaje decyzje w sprawie uznania lub nieuznania zastrzeżeń lub wniosków (art. 21 ust. 5 ustawy).
  2. Dane w postaci map i rejestrów przygotowane zostały przez PODGiK Starostwa Powiatowego ze stanem na dzień 29.04.2019 r.
  3. Wg zapisu art. 21 ust. 4 ustawy o lasach, dane zawarte w uproszczonym planie urządzenia lasów są podstawą naliczenia podatku leśnego.
  4. Poza użytkami Ls, były prowadzone prace na innych działkach oraz użytkach zalesionych.
  5. Nie ma możliwości usunięcia z projektów planów istniejących użytków leśnych (ewidencyjnych Ls).
  6. W dniu 26.09.2019 r. w godz. 8:00 - 15:00 Wykonawca przeprowadzi dyżur w siedzibie Urzędu Gminy Baranow pok. nr 13 w celu konsultacji z właścicielami lasów.

XX Bieg Sobiborski

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz Dyrektor MOSiR Włodawa Teresa Zaleńska-Sak zapraszają do udziału w XX Biegu Sobiborskim "Ocalić od zapomnienia - uczyć dla przyszłości" w dniu 13 października 2019 r. Start biegu głównego godz. 12.00, trasa Sobibór - Włodawa 12,5 km, Biegi szkolne - godz. 10.45 ul. Rynek wokół Czworoboku. Wpisowe 40 zł.

Szukamy domu dla porzuconego psa. Kontakt: Pani Edyta Więsyk, tel. (81) 883-40-27 wew. 13.

Powiększ zdjęcie: Pies szukający domu (1) Powiększ zdjęcie: Pies szukający domu (2) Powiększ zdjęcie: Pies szukający domu (3)