s 21

Informujemy, że rachmistrze spisowi mogą zadzwonić z następujących numerów:

 • 22 666 66 62
 • 22 279 99 99
 • 572 33x xxx

Pełna lista numerów telefonów rachmistrzów dostępna jest pod adresem: https://lublin.stat.gov.pl/aktualnosci/lista-telefonow-z-ktorych-realizowane-sa-wywiady-telefoniczne-z-respondentami-w-ramach-psr-2020,170,1.html

Telefony rachm

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwóch nagrodzonych przez Marszałka Województwa Lubelskiego rolników jest z naszej gminy Baranów. Laureatami cyklicznego konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020” zostali: w kategorii sadownictwo Paweł Osoba zajmując I miejsce, w kategorii ogrodnictwo Mateusz Maruszewski zdobywając III miejsce. Rolników typowała m.in. Starosta Puławski Danuta Smaga. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć oraz dalszego rozwoju gospodarstw!

Rolnik z Lubelskiego 2020Rolnik z Lubelskiego 2020

pdfRozporządzenie Wojewody Lubelskiego zmieniające rozporządzenie Nr 42 w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów lubartowskiego, łukowskiego, puławskiego i ryckiego152.37 KB

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Puławach informuje o wejściu w życie i przesyła do wykorzystania Decyzję wykonawczą Komisji (UE) 2020/1330 z dnia 24 września 2020 r. zmieniającą załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich. Decyzja ustanawia obszar zagrożenia w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń na terenie całej gminy Baranów.

pdfPełna treść komunikatu269.93 KBpdfDecyzja wykonawcza Komisji (UE) 2020/1330517.38 KB

Powszechny spis rolny ulotkaPowszechny spis rolny ulotka

Zasady ASF

Powiększ grafikę: Rolniku nie truj pszczół - broszura informacyjnaCzy wiesz że:

 • Pszczoły są najważniejszym zapylaczem w uprawach roślin rolniczych i sadowniczych
 • Wpływają na wzrost plonów i ich jakość. Zapylanie przez pszczoły drzew i krzewów owocowych przyczynia się do lepszego wykształcenia owoców o większej licznie nasion, oraz lepszym smaku i łagodniejszym zabarwieniu
 • Obecność pszczoły miodnej na plantacji rzepaku powoduje wzrost plonu nawet do 30%

Zasady stosowania środków ochrony roślin w sposób bezpieczny dla pszczół:

 • Nie stosować środków ochrony roślin na kwitnące rośliny uprawne i chwasty w trakcie oblotu pszczół
 • Przestrzegać informacji zawartych na etykiecie każdego środka ochrony roślin
 • Dobierać preparaty o możliwie najkrótszym okresie prewencji dla pszczół
 • Stosować środki ochrony roślin w odległości nie mniejszej niż 20 metrów od pasiek
 • Dobierać środki ochrony roślin tak, aby zminimalizować negatywny wpływ zabiegów ochrony roślin na owady zapylające

Wójt Gminy Baranów informuje rolników o możliwości skorzystania z "Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie".

Zgodnie z zapowiedziami Ministra Środowiska oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjął program priorytetowy pn.: "Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie".

Szczegółowe terminy, tryb składania i rozpatrywania wniosków określone zostaną w ogłoszeniu o naborze, które zamieszczone zostanie na stronie internetowej właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej.

Ulotka informacyjna dotycząca działalności Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Lublinie.