logo fundacja duze podstawowe poziomprawa RGBGminne Centrum Kultury w Baranowie informuje, że od 13 lipca 2020 r. do 31 października 2020 r. realizuje projekt "100-lecie wizyty Józefa Piłsudskiego w Baranowie”, którego Partnerem jest Fundacja PZU.

Projekt ma na celu przybliżenie mieszkańcom wydarzeń, które miały miejsce w sierpniu 1920 r. na terenie gminy oraz jej najbliższej okolicy, a także uświetnienie 100 rocznicy bitwy warszawskiej poprzez włączenie się w cykl ogólnopolskich obchodów poświęconych temu wydarzeniu. Prowadzone działania wpisują się w zaplanowany harmonogram obchodów upamiętniających wizytę Marszałka Józefa Piłsudskiego w Baranowie w sierpniu 1920 r., które mają na celu promować wzorce, wartości i postawy patriotyczne.

W ramach projektu realizowane będą działania związane z przygotowaniem koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu największej góralskiej kapeli w Polsce „Małej Armii Janosika”, rekonstrukcji wydarzeń z wizyty Józefa Piłsudskiego w Baranowie, wystawy o tematyce historycznej poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz publikacji dotyczącej roli powiatu puławskiego w przebiegu przygotowań bitwy warszawskiej, a także zaprezentowanie miejsc pamięci znajdujących się na terenie powiatu , które są poświęcone wojnie 1920 r.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszone są o kontakt z Gminnym Centrum Kultury w Baranowie.

Numer telefonu: 81 883-40-27

Mała Armia Janosika maj 01 1