Gminne Centrum Kultury w Baranowie informuje, że od 22 czerwca 2020 r. do 31 października 2020 r. realizuje projekt pn. "Obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Baranowie" dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".

Projekt ma na celu przypomnienie społeczności lokalnej jaką rolę w przygotowaniach ofensywy przeciwko armii radzieckiej miała gmina Baranów oraz jej okolice. Aby przybliżyć mieszkańcom nadwieprzańskich terenów wydarzenia sprzed 100 lat zostanie przygotowana inscenizacja wraz z rekonstrukcją wydarzeń mających miejsce 14 sierpnia 1920 r., kiedy to Naczelnik Państwa i Naczelny Wódz Józef Piłsudski przybył do Baranowa w trakcie prowadzonych przygotowań ofensywy polskich wojsk znad Wieprza. Uczestnikami działań mających na celu upamiętnienie powyższego wydarzenia mają być mieszkańcy gminy i okolic, którzy wezmą czynny udział w przygotowaniu rekonstrukcji wydarzeń. Miejscem, w którym odbędą się zaplanowane działania będzie m. in. Rynek w Baranowie, plac wokół pomnika Józefa Piłsudskiego, który od roku 1930 stanowi przypomnienie wydarzeń związanych z tzw. Cudem nad Wisłą oraz tereny zielone znajdujące się za plebanią. Planowane wydarzenie ma charakter międzypokoleniowy i ponad podziałowy co posłuży budowie szacunku oraz współodpowiedzialności mieszkańców za dziedzictwo historyczne regionu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszone są o kontakt z Gminnym Centrum Kultury w Baranowie.

Numer Tel: 81 883-40-27 wew. 29, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patriotyzm jutraMuzeum Histori Polski

Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra"