Dnia 26 marca 2021r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Baranowie. Zgłoszonych zostało 55 palm, w kategorii zespołowej 14 oraz indywidualnej 41.

Oceny prac dokonano na podstawie następujących kryteriów:

 • Pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu,
 • Dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych,
 • Wielkość i bogactwo użytych materiałów,
 • Samodzielność i estetykę wykonania pracy.

Zwycięzców wyłoniono na podstawie sumy uzyskanych punktów.

Członkami Komisji oceniającej byli:

 • Wójt Gminy Baranów Pan Mirosław Roman Grzelak
 • kan. Andrzej Wacław Maleszyk
 • Pani Lucyna Miłosz
 • Pani Mariola Kowalik

Zwycięzcami konkursu w kategorii zespołowej:

 • koła gospodyń wiejskich, zespoły śpiewacze, związek emerytów, rencistów i inwalidów

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „WolaWianki” z Woli Czołnowskiej (47 punktów)

II miejsce – Zespół Śpiewaczy „Śniadowianki” ze Śniadówki (43 punkty)

III miejsce – Zespół Śpiewaczy „Kaolinki” z Baranowa (41 punktów)

 • klasy szkolne, grupy przedszkolne

I miejsce - Grupa 4-latki „Sówki” (47 punktów)

II miejsce - Grupa 5-latki „Pszczółki” (41 punktów)

III miejsce - Klasa IIB (40 punktów)

Zwycięzcami konkursu w kategorii indywidualnej:

 • osoby dorosłe

I miejsce - Pani Barbara Łobacz (45 punktów)

II miejsce - Pani Teresa Mizura (43 punktów)

III miejsce – Pani Bożena Kałasa (42 punkty)

 •  dzieci i młodzież

I miejsce – Aleks Grzechnik (46 punktów)

II miejsce – Julia, Dawid Jamioła oraz Lena Grzechnik (42punkty)

III miejsce – Wiktoria Łysiak (41 punkty)

Ze względu na szerzącą się pandemię Covid-19 i wynikające z tego kolejne obostrzenia uroczyste wręczenie nagród w dniu 28 marca 2021r. zostało odwołane. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” oraz zapraszamy do ponownego udziału w przyszłym roku.

Odbioru nagród można dokonać poprzez zgłoszenie się do biura Gminnego Centrum Kultury w Baranowie, ul. Rynek 14, 24-105 Baranów od poniedziałku do piątku, w godz. od 08.00 do 15.00, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (81 8834027 wew. 29).

Palmy Wielkanocne 2021Palmy Wielkanocne 2021Palmy Wielkanocne 2021min kat. indywidualna dzieci i młodzież I miejsce Grzechnik Aleks copymin kat. indywidualna osoby dorosłe I miejsce Pani Barbara Łobacz copykat. zespołowa klasy szkolne grupy przedszkolne I miejsce Grupa 4 latki Sówkimin kat. zespołowa kóła gospodyń wiejskich zespoły śpiewaczych związek emerytów rencistów i inwalidów I miejsce Koło Gospodyń Wiejskich WolaWianki z Woli Czołnowskiej

Więcej zdjęć w galerii