Zakończona została budowa placu zabaw dla dzieci oraz siłowni plenerowej w Baranowie przy ul. Stawowej. Obiekt wykonała firma TOSIA Karol Zyśk z Nowej Złotorii. Zamontowano nowoczesne urządzenia zabawowe (zjazd linowy, sześciokąt wielofunkcyjny, karuzela tarczowa, zestaw zabawowy, bujak, kółko i krzyżyk). Zamontowano 5 urządzeń fitness (orbitrek, motyl, wioślarz, wahadło, drabinka) oraz ławki i kosze na śmiecie. Całość placu została ogrodzona. Obiekt jest monitorowany.

Roboty budowlane zostały odebrane w dniu 28 września 2023 r. a w dniu 13 października obiekt został uroczyście otwarty i udostępniony do użytku. Poświęcenia obiektu dokonał ks. proboszcz Andrzej Maleszyk. W uroczystości otwarcia uczestniczyli: poseł Krzysztof  Szulowski, Wójt Gminy Baranów – Mirosław Roman Grzelak, Przewodniczący Rady Gminy – Stanisław Antoniewicz, Członek Zarządu Powiatu Puławskiego – Jan Ziomka, Z-ca Wójta – Pelagia Maruszak, sołtys Baranowa – Stanisław Kowalczyk oraz zgromadzeni mieszkańcy i dziatwa szkolna.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Strefa rekreacyjnaStrefa rekreacyjna2Strefa rekreacyjna3Strefa rekreacyjna4

Logo PROW Zielony pierscien

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca
w obszary wiejskie."
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.