W dniu 4 grudnia br. nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw w Czołnie oraz drogi dojazdowej do miejscowości Nowomichowska.

W otwarciu, tych inwestycji, uczestniczyli:

  • Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Sebastian Trojak,
  • Starosta Puławski – Danuta Smaga oraz członek Zarządu Powiatu - Jan Ziomka,
  • władze gminy – Wójt Mirosław Roman Grzelak, Przewodniczący Rady Gminy – Stanisław Antoniewicz, radni, sołtysi, mieszkańcy;
  • przedstawiciele wykonawców inwestycji oraz inspektorzy nadzoru.

Poświęcenia nowo wybudowanych obiektów dokonał proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Baranowie – ks. kan. Andrzej Maleszyk.

Obie inwestycje zrealizowane zostały w miesiącu październiku przy pomocy środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Koszt budowy drogi do miejscowości Nowomichowska (500 m) wyniósł 133.516,50 zł. Prace budowlane wykonała firma Zakład Budowy Wodociągów i Kanalizacji z miejscowości Góry. Koszt nadzoru inwestorskiego to 2.001,21 zł. Łącznie wydatkowana została kwota 135.517,21 zł, z czego 80.000,00 zł wyniosło dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych będącego w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Plac zabaw w Czołnie został wybudowany z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W miesiącu marcu br. Gmina Baranów złożyła wniosek o dofinansowanie, który został pozytywnie oceniony przez Zarząd Województwa Lubelskiego i otrzymał dofinansowanie w wysokości 63,63% kosztów. Koszt całej inwestycji wyniósł 64.817,60 zł, w tym roboty budowlano-montażowe wykonane przez firmę SIMBA z Zemborzyc Tereszyńskich - 59.825,00 zł, dokumentacja – 3.000,00 zł oraz nadzór inwestorski – 1.992,6 zł.

Powiększ zdjęcie: Otwarcie placu zabaw w Czołnie i drogi do Nowomichowskiej (1) Powiększ zdjęcie: Otwarcie placu zabaw w Czołnie i drogi do Nowomichowskiej (2) Powiększ zdjęcie: Otwarcie placu zabaw w Czołnie i drogi do Nowomichowskiej (3) Powiększ zdjęcie: Otwarcie placu zabaw w Czołnie i drogi do Nowomichowskiej (4) Powiększ zdjęcie: Otwarcie placu zabaw w Czołnie i drogi do Nowomichowskiej (5) Powiększ zdjęcie: Otwarcie placu zabaw w Czołnie i drogi do Nowomichowskiej (6) Powiększ zdjęcie: Otwarcie placu zabaw w Czołnie i drogi do Nowomichowskiej (7) Powiększ zdjęcie: Otwarcie placu zabaw w Czołnie i drogi do Nowomichowskiej (8)