Baner promocyjny Noc Bibliotek 2017

W nocy z 3 na 4 czerwca 2017 r. szkolna biblioteka przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baranowie będzie brała udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Celem tej spektakularnej akcji, jest promowanie w niekonwencjonalny sposób czytelnictwa oraz zwracanie uwagi na bibliotekę, jako niezbędną i najbardziej otwartą instytucję kultury.

W trakcie nocy w Bibliotece w Baranowie będą się odbywać:

  • gry i zabawy czytelnicze,
  • czytanie fragmentów ulubionych utworów,
  • warsztaty pisania piórem i na maszynie,
  • czytanie poezji,
  • projekcja filmu opartego na jednym ze znanych dzieł literackich.

Ciekawe, jak w tym nietypowym, nocnym wymiarze, atmosfera szkoły będzie oddziaływała na czytelniczą fantazję. Zapowiadają się interesujące doświadczenia, które jak mamy nadzieję, zaowocuję rozbudzeniem zainteresowań wspaniałym światem literatury, ograniczonym jedynie możliwościami ludzkiej wyobraźni.

Do udziału w nocnym czytaniu zapraszamy również rodziców. Warunkiem jest przyniesienie swojej ulubionej książki i zaprezentowanie jej fragmentu w taki sposób aby inni uczestnicy spotkania zainspirowali się do przeczytania utworu.