Groby weteranów walk o wolność i niepodległość polskiWójt Gminy Baranów, w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, serdecznie zapraszają do wspólnego tworzenia ewidencji grobów weteranów walk o Wolność i Niepodległość Polski, znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Baranowie.

W ramach przedsięwzięcia poszukiwany jest kontakt z potomkami: powstańców listopadowych, powstańców styczniowych, żołnierzy kampanii wrześniowej 1939 r., żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, powstańców warszawskich oraz innych formacji Polskiego Państwa Podziemnego, których przodkowie spoczywają na terenie gminy Baranów.

Osoby zainteresowane wpisem do ewidencji swoich rodzinnych grobów proszone są o kontakt z koordynatorem:
Łukasz Pasim
Urząd Gminy Baranów, I piętro, pok. 2
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 81 883 40 27 wew. 21