Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie w ramach swojej działalności prowadzi ewidencje sprzętu do stosowania środków ochrony roślin. Na terenie województwa lubelskiego obecnie prowadzona jest weryfikacja stanu ilościowego opryskiwaczy znajdujących się w gospodarstwach rolnych celem wykreślenia z ewidencji opryskiwaczy, które zostały sprzedane, zezłomowane lub wycofane z użytkowania.

Zgłoszenie opryskiwacza można dokonać: pocztą, faksem, droga elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w Oddziale Puławy.

Szczegółowe informacje: Puławy, Al. Królewska 19, budynek Starostwa Powiatowego pok. 223, tel. 81 886 47 58.

Wzór zgłoszenia dostępny na stronie WIORiN w Lublinie.