W dniu 29 września 2020 r. Wójt Gminy Baranów - Mirosław Roman Grzelak złożył wniosek o dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych projektu pod nazwą "Adaptacja zabytkowego budynku starej plebanii w Baranowie na cele kulturalne i turystyczne".

Miło nam poinformować, że wniosek ten został pozytywnie zweryfikowany i nasz projekt otrzyma dofinansowanie we wnioskowanej kwocie tj. 2 840 000,00 zł, przy szacowanej wartości projektu wynoszącej 3 157 000,00 zł. Wskaźnik dofinansowania wynosi więc aż 89,96%.

Celem projektu jest rewitalizacja zabytkowego obiektu starej plebanii w Baranowie, z przeznaczeniem na siedzibę Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Informacji Turystycznej. Wykonane będą prace budowlane obejmujące: izolację fundamentów, wymianę pokrycia dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, podłóg, docieplenie budynku i wyposażenie w nowoczesny system oświetlenia i ogrzewania oraz odbudowę pieca chlebowego. Znajdzie się tu miejsce na bieżącą działalność Centrum (sale zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów, pomieszczenia administracyjne). Powstanie sala wielofunkcyjna do wykorzystania na przedstawienia teatralne, seanse filmowe, konferencje i zajęcia warsztatowe oraz izba multimedialna, gdzie przy pomocy nowoczesnych technik komputerowych prezentowana będzie historia Baranowa, miejscowe tradycje oraz walory turystyczne i rekreacyjne Gminy. W ramach projektu zakupione będzie także wyposażenie obiektu.

Przewiduje się, że projekt będzie zrealizowany w latach 2021 - 2022.

Informujemy, że lista projektów wybranych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych została opublikowana w Serwisie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego  w dniu 8 grudnia br.

PlebaniaPlebania

Dofinansowanie Plebania