Po raz pierwszy od 2008 r. w Gminie Baranów została przekazana dotacja na wsparcie działalności  sportowej. Jest to podstawowa forma wspierania sportu na naszym terenie.

Dnia 19 czerwca 2020 r., po przeprowadzonym postępowaniu konkursowym,  została podpisana umowa na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechnienia kultury fizycznej i sportu w dyscyplinie piłka nożna na terenie Gminy Baranów. Umowa została podpisana z Uczniowskim Klubem Sportowym „ Laskowia” z siedzibą w Baranowie, reprezentowanym przez Pana Przemysława Aftykę – Prezesa Klubu oraz Piotra Wiącka – Skarbnik Klubu, Ze strony Gminy umowę podpisali  Wójt Gminy – Mirosław Roman Grzelak i Skarbnik Gminy – Joanna Kukier.  Wysokość wsparcia wyniesie w 2020 r. 5.000 zł. W tym roku, ze względu na realizację wielu inwestycji,  kwota jest skromna , ale miejmy nadzieję, że przyszłości Gmina będzie mogła wyasygnować większe środki ma kulturę fizyczną.

Podpisanie umowy LaskowiaPodpisanie umowy LaskowiaPodpisanie umowy LaskowiaPodpisanie umowy LaskowiaPodpisanie umowy Laskowia