• 30 sierpnia 2023 r. godz. 13.00 – Koło Gospodyń Wiejskich KOZIOŁki

Nazwa działania: „NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ W SIEĆ!”

KGW KOZIOŁki zorganizowało przedsięwzięcie, którego celem była edukacja mieszkańców w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu, mediów społecznościowych, bankowości internetowej oraz przeciwdziałanie zjawiskom cyberprzemocy.

Zorganizowana została pogadanka dla dzieci dotycząca agresji w Internecie.  Panie policjantki przedstawiły jakie mogą być konsekwencje internetowego hejtu oraz to, że w Internecie nikt nie jest anonimowy. Po zajęciach teoretycznych dzieci w sposób praktyczny sprawdziły swoją wiedzę odgrywając kalambury, miały również możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Podczas spotkania z seniorami poruszany był temat internetowych wyłudzeń i kradzieży. Seniorzy poznali sposoby jakimi działają przestępcy, typu phishing, hacking i modne sposoby np. na rachunek bankowy, sms, czy kuriera.

Odbył się również poczęstunek przy grillu dla uczestników i gości, podczas którego wspólnie z  zespołem KOZIOŁki śpiewano przy gitarze. 

                      

  • 2 wrzesień 2023 r. godz. 15.00  – Koło Gospodyń Wiejskich Dębowianie

Nazwa działania: „STOP OSZUSTOM”

KGW Dębowianie zorganizowało przedsięwzięcie dla mieszkańców z terenu gminy Baranów na placu przy świetlicy oraz wewnątrz budynku. Zaproszeni funkcjonariusze policji w Kurowie oraz inspektor do spraw informatyki przedstawili sposoby działania oszustów i naciągaczy

 KGW przygotowało poczęstunek dla wszystkich gości.

  • 12 wrzesień 2023 r. godz. 11.00  – Koło Gospodyń Wiejskich w Baranowie

Nazwa działania: „NIE DAJ SIĘ ZWIEŚĆ OSZUSTOM”

KGW w Baranowie zorganizowało przedsięwzięcie dotyczące zapobiegania przestępczości wśród seniorów,  które odbyło się w świetlicy Urzędu Gminy Baranów. Funkcjonariusze  z Puław i Kurowa przekazali uczestnikom szereg informacji dotyczących zagrożeń oraz ostrzegli przed oszustami, nieuczciwymi handlowcami oraz zagrożeniami związanymi z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Policjantka z Puław oraz policjant z Kurowa omówili zagrożenia jakie czyhają na osoby starsze, nieporadne ze względu na wiek lub chorobę. Przedstawili zebranym metody działania oszustów, np. na wnuczka, prokuratora, policjanta oraz wytłumaczyli jak należy się zachować w sytuacji gdy ktoś próbuje nas oszukać. Odbył się również poczęstunek przygotowany przez KGW w Baranowie.

  • 16 wrzesień 2023 r. godz. 15.00  – Koło Gospodyń Wiejskich „Hutowianki” w Huta gm. Baranów

Nazwa działania: „BEZPIECZNE LATO Z HUTOWIANKAMI”

KGW „Hutowianki” w Huta gm. Baranów zorganizowało przedsięwzięcie dla mieszkańców wsi i okolic. Głównymi tematami było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także przeciwdziałanie zjawiskom przestępstw na szkodę małoletnich . Tematy te poruszane były z zaproszonymi na spotkanie przedstawicielami służb mundurowych – policji i  reprezentantki służb celno-skarbowych. Panowie policjanci odnosili się do ważnych tematów bezpieczeństwa naszych dzieci podczas zabaw, zwrócili uwagę na przemoc wśród małoletnich i o zagrożeniach związany z używkami pośród młodzieży. Ponadto przypomnieli prawa i obowiązki kierowców i pieszych a także odpowiedzieli na wszystkie zadane przez słuchaczy pytania. Tematy związane ze służbą celno-skarbową miały na celu poznanie zagrożeń jakie można spotkać na aukcjach internetowych (handel towaru z podrabianym logo). Poznaliśmy  legalność przywozu pamiątek z zagranicy, zagrożenia związane z przemytem. W trakcie festynu KGW „Hutowianki” zapewniło ciepły posiłek i poczęstunek dla wszystkich osób biorących udział w spotkaniach.

  • 21 wrzesień 2023 r. godz. 18.00 – Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Czołnowskiej Wolawianki

Nazwa działania: „PRZEMOC BRONIĄ LUDZI SŁABYCH”

Dzieci malowały plakaty pokazujące czym w ich oczach jest przemoc, jak jej zapobiegać oraz jak się bronić. Odbyło się przeciąganie liny, konkursy zręcznościowe, występy artystyczne, skecz w wykonaniu KGW pokazujący różne rodzaje przemocy: fizyczną, psychiczną. Dla dzieci i dorosłych był przygotowany poczęstunek. Zostały wydrukowane ulotki z numerami alarmowymi, numerami na infolinię gdzie każdy może szukać pomocy. Był dmuchaniec, popcorn, wata cukrowa dla maluchów. Największym powodzeniem cieszyła się straż pożarna oraz policjanci, którzy wspaniale zajęli się dziećmi i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania. Na koniec wystąpił zespół muzyczny „Wolawianki”.

Działania Fundusz Sprawiedliwości 1Działania Fundusz Sprawiedliwości 1Działania Fundusz Sprawiedliwości 2Działania Fundusz Sprawiedliwości 2Działania Fundusz Sprawiedliwości 3Działania Fundusz Sprawiedliwości 3Działania Fundusz Sprawiedliwości 4Działania Fundusz Sprawiedliwości 4Działania Fundusz Sprawiedliwości 5Działania Fundusz Sprawiedliwości 6Działania Fundusz Sprawiedliwości 7Działania Fundusz Sprawiedliwości 8Działania Fundusz Sprawiedliwości 9Działania Fundusz Sprawiedliwości 10