W piątek 20 maja 2022 r., pary małżeńskie z gminy Baranów , które  zawarły związek małżeński w 1970 i 1971 roku świętowały wspólnie Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość  zorganizował  Urząd Stanu Cywilnego w Baranowie  wraz z Gminnym Centrum Kultury w Baranowie.  Obchody Jubileuszu  uczestnicy rozpoczęli o godzinie 10.00 Mszą   Świętą odprawioną  w intencji jubilatów przez Ks. Proboszcza Andrzeja Maleszyka w Kościele pw. Św.Jana Chrzciciela w Baranowie.. Po mszy małżeństwa zostały zaproszone do siedziby Urzędu Gminy, gdzie  z  rąk  Wójta  Pana  Mirosława Grzelaka  oraz Kierownika  Urzędu  Stanu Cywilnego Pani Danuty Szymanek, otrzymały medale okolicznościowe od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pamiątkowe  dyplomy oraz kwiaty. Jubilaci odnowili  przysięgę małżeńską dziękując sobie nawzajem za 50 lat wspólnego życia, wysłuchali też marsza Mendelsona.   Wójt pogratulował parom pięknego jubileuszu i złożył serdeczne życzenia. Podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana, a „100 lat” odśpiewano przy udziale chóru „Jubilat” pod kierownictwem Pana Tadeusza Salamandry. To wyjątkowe spotkanie uświetnili swoimi występami wspomniany  już Chór „Jubilat”, Koło Gospodyń Wiejskich „Koziołki” z Kozła oraz seniorzy ze Związku Emerytów i Rencistów w Baranowie diałające przy Gminnym Centrum Kultury. Jubilatka złotych godów Pani Janina Kulik w imieniu wszystkich Jubilatów podziękowała za zorganizowanie spotkania.

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy godnego  pozazdroszczenia stażu małżeńskiego i   życzymy jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na wiele następnych lat.

Złote małżeństwa z gminy Baranów odznaczone medalami:

 1. Kazimiera i Stanisław Antoniak
 2. Krystyna i Stanisław Marian Cencura
 3. Jadwiga i Zdzisław Cieśla
 4. Janina i Henryk Deputat
 5. Bogumiła i Stanisław Gomuła
 6. Marianna i Marian Jędruchniewicz
 7. Halina i Tadeusz Kolek
 8. Jadwiga i Jan Kozłowski
 9. Janina i Eugeniusz Kulik
 10. Alina i Jan Nowak
 11. Genowefa i Jerzy Płonka
 12. Krystyna i Edward Stachyra
 13. Alina i Marian Ryszard Strzelecki
 14. Zofia i Franciszek Szymanek
 15. Danuta i Stanisław Wiak
 16. Sabina i Stanisław Wiszowaty
 17. Ewa i Jerzy Błaszczak
 18. Zofia i Stanisław Gnieciak
 19. Teresa i Stanisław Grzechnik
 20. Genowefa i Adam Kosieradzki
 21. Krystyna i Stanisław Krawczyk
 22. Bogumiła i Stanisław Krysiak
 23. Lucyna i Longin Maruszak
 24. Krystyna i Ryszard Napora
 25. Maria i Czesław Smolak
 26. Zofia i Stanisław Szymonik
 27. Janina i Stanisław Żandarczyk

Zapraszamy do obejrzenia galerii pod adresem https://galerie.gminabaranow.pl/index.php/2022/category/442-jubileusz-50-lecia-pozycia-malzenskiego