Dnia 22 maja 2022 r. w Sobieszynie odbyło się Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego pod hasłem “Odkrywamy Pradolinę Wieprza”. Partnerem tego przedsięwzięcia była także Gmina Baranów. Koła gospodyń wiejskich, zespoły śpiewacze, związek emerytów, rencistów i inwalidów oraz grupa rekonstrukcji historycznej z terenu gminy Baranów prezentowały swoje stoiska. Podczas części artystycznej wystąpił również Chór „Jubilat” pod kierownictwem Pana Tadeusza Salamandry działający przy Gminnym Centrum Kultury w Baranowie.

Przedstawiamy fragment programu Wiosna z TVP3 Lublin z udziałem Pana Mirosława Romana Grzelaka Wójta Gminy Baranów oraz kół gospodyń wiejskich, zespołów śpiewaczych i grupy rekonstrukcji historycznej.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii pod adresem https://galerie.gminabaranow.pl/index.php/2022/category/441-swieto-parkow-krajobrazowych-wojewodztwa-lubelskiego-pod-haslem-odkrywamy-pradoline-wieprza