KPP PuławyW ostatnim czasie, na terenie na terenie naszego województwa doszło do kilkunastu oszustw, w których ofiarami padły osoby w różnym wieku, nie tylko starsze i samotne. Mieszkańcy Lublina, Chełma czy Lubartowa stracili oszczędności swojego życia, wierząc, że dzwoni do nich policjant CBŚP i prokurator, a oni biorą udział w tajnej akcji służb.
Na skutek działania przestępców, głównie starsi ludzie stracili pieniądze, które mieli zgromadzone w domu lub na kontach w banku – 30, 40, a nawet 120 tysięcy złotych. Niektórzy dali się oszukać dwa razy !

Aby zapobiec podobnym sytuacjom na terenie działania Komisariatu Policji w Kurowie, zwracamy się do Państwa, Mieszkańców gmin – Kurów, Markuszów, Baranów i Żyrzyn z apelem i prośbą.

- APELUJEMY DO PAŃSTWA O OSTROŻNOŚĆ I ROZSĄDEK W KONTAKTACH Z OSOBAMI OBCYMI, KTÓRE MOGĄ PODAWAĆ SIĘ ZA KREWNYCH, POLICJANTÓW LUB PRZEDSTAWICIELI RÓŻNYCH INSTYTUCJI.

- APELUJEMY, BY NIGDY NIE PRZEKAZYWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY LUB DANYCH OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY, DOPÓKI ICH NIE SPRAWDZIMY I NIE POTWIERDZIMY, ŻE FAKTYCZNIE SĄ TO OSOBY Z NASZEGO OTOCZENIA, KTÓRE  POTRZEBUJĄ POMOCY !!

- W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw ZAWSZE NALEŻY ZGŁOSIĆ TO POLICJI, telefonując na numer 112.

Mając świadomość, że nie wszyscy korzystają z Internetu lub oglądają programy informacyjne, zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie naszego apelu do jak największej liczby osób, zwłaszcza starszych. Zatroszczmy się wspólnie o naszych krewnych, znajomych i sąsiadów, przypomnijmy o tego typu sytuacjach, przekażmy informacje, które zamieszczają policjanci w mediach społecznościowych. Tylko w styczniu 2021 roku, na terenie naszego województwa doszło do kilku oszustw, gdzie przestępcy, udając policjantów i prokuratorów doprowadzili do tego, że osoby starsze straciły oszczędności całego życia, wypłacając je z banku i np. wyrzucając przez okno lub pozostawiając we wskazanym przez oszustów miejscu. Przypominamy – policjanci i prokuratorzy nie angażują do swoich działań osób prywatnych i nie żądają od nich pieniędzy.

Apel ten przekażmy swoim bliskim, rodzicom, krewnym i sąsiadom.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo - nie dajmy się oszukać !

Komendant
Komisariatu Policji w Kurowie
KPP w Puławach
nadkom. Tomasz Tomaszewski