Szanowni Państwo

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baranowie informuje, że w referendum strajkowym przeprowadzonym w naszej placówce wzięło udział 75% ogółu pracowników. Za przystąpieniem do strajku opowiedziało się 78% osób biorących udział w głosowaniu.

W związku z powyższym Związek Nauczycielstwa Polskiego na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r., poz. 174) proklamował bezterminowy strajk, który ma się rozpocząć 8 kwietnia 2019 r.

Z przykrością zawiadamiam, że wiąże się to z dużymi utrudnieniami w funkcjonowaniu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, zarówno przedszkola, szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Informujemy, że dołożymy wszelkich niezbędnych starań aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa dzieci. Strajk teoretycznie nie może stanowić przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole, jednak brak pracowników znacząco utrudni organizację opieki nad dziećmi.

Jednocześnie informujemy, że egzaminy zaplanowane od 10 – 17 kwietnia 2019 r. odbędą się zgodnie z planem.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baranowie
Piotr Wiącek