Karta Dużej Rodziny to pomoc dla rodzin, które mogą korzystać z przygotowanych specjalnie dla nich zniżek i ulg. Ideą Karty Dużej Rodziny jest ułatwienie rodzinom 3+ dostępu do kultury, aktywnego spędzania czasu oraz obniżenie kosztów codziennego życia.

W związku z tym zachęca się lokalne przedsiębiorstwa oraz instytucje do przystąpienia do ogólnopolskiego programu wspierającego rodziny wielodzietne – Karta Dużej Rodziny. Informator "Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny" dostępny na stronie Rodzina.gov.pl – w zakładce Duża Rodzina – Informatory – Do pobrania.

Warunkiem przystąpienia do Programu jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie oraz odesłanie go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Podmioty zainteresowane, mogą wyrazić chęć przystąpienia do programu poprzez wypełnienie wstępnego formularza w postaci e-deklaracji, dostępnego na stronie Rodzina.gov.pl, który będzie rozpatrzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewody zgodnie z właściwością.