Polski Ład

Zbliża się zakończenie największej inwestycji drogowej na drogach gminnych w historii gminy Baranów.

Zakres robót obejmuje przebudowę trzech dróg gminnych o łącznej długości  4,7 km, w tym w Czołnie droga nr 112816L na odcinku 2,3 km i droga 112817L na odcinku 0,9 km oraz droga 107423L w Śniadówce i Łysej Górze na odcinku 1,5 km.

Wykonawca, konsorcjum firm PBI Infrastruktura SA z Kraśnika oraz PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza wykonał wzmocnienie nawierzchni warstwą tłucznia, ułożył warstwę wiążącą z betonu asfaltowego, a w dniu 15 listopada zakończył układanie warstwy ścieralnej. Tak więc najważniejsze prace zostały zrealizowane. Pozostało ułożenie kruszywa na poboczach w Łysej Górze, montaż barier drogowych i oznakowania pionowego, malowanie oznakowania poziomego oraz prace wykończeniowe.

Zakładany  koszt całkowity to 5.036.496 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych wynosi 4.194.032 zł.

Wszystko wskazuje na to, że umowny termin zakończenia inwestycji (26 listopada 2022 r.) zostanie dotrzymany.

droga 1droga 2droga 3droga 4droga 5droga 6droga 7droga 8droga 9