wolontariusz plakat A3W najbliższy piątek, 3 grudnia 2021 r. o godz. 12.00 w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach odbędzie się III Powiatowy Dzień Wolontariatu. Ideą święta wolontariuszy jest uhonorowanie ludzi i organizacji niosących bezinteresowną pomoc bliźnim. Nie bez znaczenia jest też fakt promocji wolontariatu. W tym roku starosta puławski Danuta Smaga nagrodzi 25 osób i 4 organizacje społeczne.

W programie wydarzenia przewidzieliśmy następujące działania:

• Konferencja: Samorząd i wolontariat. Współpraca powiatu i gmin z trzecim sektorem
    • aspekty i uwarunkowania prawne, program współpracy z NGO,
    • Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Puławach,
    • co słychać w gminach,
    • pandemia, kryzys, przyszłość.
  • Wręczenie nagród Starosty Puławskiego „Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego”.

Dodatkowe informacje na temat święta wolontariuszy są dostępne na stronie internetowej – bezpośredni link do zakładki: https://www.pulawy.powiat.pl/wolontariusz-roku-powiatu-pulawskiego-2021/