Zakończona została inwestycja pod nazwą Przebudowa dróg gminnych nr 124049L (ul. Rynek) i nr 124027L (ul. Stawowa) w miejscowości Baranów.

W dniu 29 września 2021 r. dokonany został odbiór wykonanych prac.

Wykonano nowe nawierzchnie na łącznej długości 372 m.

Na ul. Rynek wykonano nową nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego na odcinku 111 m (szerokość – 8,2 m) oraz ciąg pieszo jezdny z betonowej kostki brukowej o długości 76 m i szerokości 5 m wraz z budową 5 miejsc parkingowych naprzeciwko kościoła parafialnego.

Na ul. Stawowej na odcinku 185 m wykonano od podstaw nową drogę o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Na długości 94 m droga ma szerokość 5 m a na długości 91 m szerokość 3,5 m (ze względu na szerokość pasa drogowego). Na zakończeniu drogi wykonano plac do zawracania o wymiarach 12,5 na 12,5 m.

Wykonano również nowe oznakowanie pionowe, a na ul. Rynek także poziome.

Wykonawcą robót budowlanych była firma Zakład Budowy Dróg i Mostów Bartłomiej Zadura z miejscowości Góry.

Inwestorem zadania była Gmina Baranów. Koszt całej inwestycji (dokumentacja, roboty budowlane i nadzór) wyniósł 339.963,49 zł.

Władze Gminy pozyskały na tę drogę dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 161.906,00 zł.

Wykonane prace drogowe są kolejnym zakończonym etapem rewitalizacji centrum Baranowa i sukcesywnej poprawy jego wizerunku. Szczególnie cieszy doprowadzenie do porządku straszącego od lat dojazdu do kościoła.

min ul. Rynek i Stawowa 1min ul. Rynek i Stawowa 2ul. Rynek i Stawowa 3ul. Rynek i Stawowa 4ul. Rynek i Stawowa 5ul. Rynek i Stawowa 6