Szanowni mieszkańcy,

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, informujemy, że w ostatnich dniach otrzymaliśmy rekomendacje Ministra Zdrowia w sprawie dystrybucji tabletek jodu potasu dla mieszkańców na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego.

Na terenie naszej gminy zostały wyznaczone punkty dystrybucyjne, które w razie wystąpienia zagrożenia będą wydawały preparat ze stabilnym jodem:

1.          Lp.

6.

Świetlica Wiejska w Śniadówce

Śniadówka 48 a

Uwaga! Tabletki z jodkiem potasu NIE SĄ jeszcze dystrybuowane mieszkańcom. Wydawanie preparatu w punktach nastąpi po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Niniejsza informacja ma na celu zapoznanie się z procedurą dystrybucyjną, dawkowaniem oraz czasem, w jakim należy tabletkę przyjąć. Jest to standardowa procedura stosowana na wypadek wystąpienia zagrożenia radiacyjnego. Obecnie na terenie RP nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska. Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego komunikat o tym zostanie podany w mediach ogólnopolskich i lokalnych.

Ulotka jodek potasu 1Ulotka jodek potasu 2